فتنه ۸۸ با همه خساراتی که به نظام اسلامی و مردم وارد آورد یک ویژگی مثبت مهم داشت و آن افشای چهره کریه نفاق و جریان نفوذی در داخل نظام بود که همچون موریانه، تنه قدرتمند نظام را هدف قرار داده و به زعم خود درصدد خشکاندن این شجره طیبه بودند. فتنه ای که نه به صورت تصادفی و برخاسته از اتفاق و رقابت معمولی انتخاباتی که کاملا طراحی شده و برنامه ریزی شده بود و به قصد براندازی نظام راه اندازی شد.

فتنه ای که به تعبیر مقام معظم رهبری به صورت ایجاد چالش برای نظام اسلامی مطرح شد و آثار آن همچنان در جامعه ما موجود است فتنه ای که زمینه را برای اغتشاش و نا امنی فراهم کرد. حادثه پر شور و افتخار آمیز حضور مردم در انتخابات ۸۸ را تحت الشعاع قرار داد، آبروی نظام را در مقابل دیدگاه جهانیان هتک کرد. جبهه دشمن را برای براندازی و مقابله با نظام امیدوار ساخت، آرامش را از ملت گرفت و برای کشور و مردم هزینه و زحمات زیادی تحمیل نمود. کشور را در لبه پرتگاه جابجایی قدرت با خشونت و خونریزی قرار داد.

برای تغییر نتایج قانونی انتخابات به زور و واکنش خیابانی رو آورد، سرکشی در مقابل قانون و عدم تمکین به آن را در دستور کار قرار داد و با وانمود کردن انتخابات به عنوان مظهر اختلاف و شکاف تمام خود را برای قرار دادن مردم در مقابل نظام و ایجاد شکاف بین رهبری و مردم بکار بست و راه را برای دخالت و نفوذ بیگانگان و تحریم ها اقتصادی هموار تر کرد.

فتنه گرانی که در مقابل انعطاف نظام و نگاه مهربان رهبری گردنکشی کردند و از همه مهمتر مقدسات عاشورایی مردم را مورد هتک حرمت قرار دادند و به تعبیر رهبری معظم انقلاب به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت و لودگی و بی حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کرده و کتک زدند و با تهمت زدن به انقلاب به بهانه انتخابات در اصل نظام را نشانه رفتند.

اکنون با گذشت چند سال از آن ماجرای تلخ بدون توجه به جرائم، خیانت ها، جنایت ها و ظلم هایی که در حق نظام، رهبری و مردم مرتکب شدند، بدون پرداخت هزینه و یا حتی توبه و جبران آن دم از آشتی ملی میزنند و خود را ناجی ملت در بحران ساخته و پرداخته ذهن خود میپندارند.

بدون تردید کلید واژه آشتی ملی و کلید واژه تقلب دو روی یک سکه بوده و خبر از فتنه جدیدی می دهد که طراحان آن برای نظام اسلامی و در آستانه انتخابات ۹۶ در نظر گرفته اند.

آنچه مسلم است این است که همچنان که کلید واژه انتخابات و تقلب بهانه ای برای هدف قرار دادن و به چالش کشاندن اصل نظام بود کلید واژه آشتی ملی نیز با همین نگاه مطرح شده و توسط توپخانه رسانه ای وابسته به جریان فتنه جریان سازی شده و متاسفانه برخی از نیرو های خودی نیز در دام آن افتاده اند همچنان که در قضیه فتنه ۸۸ نیز چنین شد و قطعا آینده این مسئله را روشن خواهد کرد.

برای این اساس مقام معظم رهبری در سخنرانی ۲۷ بهمن سال جاری با اشاره به اینکه در روزهای اخیر تعبیر آشتی ملی مطرح شده و روزنامه ها بر آن پروبال داده اند با بی معنا دانستن این تعبیر با صراحت و قاطعیت فرمودند: ” مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند. قهری وجود ندارد. البته مردم ما با کسانی که در سال ۸۸ به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت، لودگی و بی حیایی جوان بسیجی را در خیابان لخت کرده و کتک زدند قهر هستند و با آنها آشتی هم نمی کنند.”

طراحان آشتی ملی در توهم ” خود ملت پنداری” به سر می برند و به زعم خود با طرح موضوع آشتی ملی درصدد جریان سازی ملی و اردوکشی دوباره و ایجاد مطالبه جدید و هزینه جدید برای نظام و رهبری این بار به بهانه آشتی هستند در حالی که همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند آنها عده ای معدود هستند و در مقابل اقیانوس عظیم و پر طراوت ملت ایران فقط یک قطره کوچک اند.

طرح آشتی ملی به ظاهر به بهانه رفع مشکلات کشور و ایجاد جو کاذب “ترامپ هراسی” و آمادگی در مقابل حمله احتمالی آمریکا مطرح می شود اما در واقع ناشی از توهمی است که از سال ۸۸ در ذهن فتنه گران بوده و هنوز هم در آن مسیر گام بر می دارند. رفع مشکلات کشور نیازی به هیاهو و القاء قهر ملی در برابر دیدگان جهانیان و زمینه سازی برای دخالت بیگانگان ، این بار به دلیل قهر ملی ندارد بلکه نیاز به پشتکار، عملگرایی، تلاش و کار مداوم و مقابله عملی با بیکاری، رکود و گرانی دارد که متاسفانه در دام شعار ها و فرافکنی ها و وعده و وعید دادن ها کاملا کمرنگ شده است.

ضمن اینکه از دیگر اهداف طرح آشتی ملی، فضا سازی و جریان سازی برای تبدیل مطالبه رفع حصر سران فتنه به یک خواست ملی همراه با حمایت های خارجی و زمینه سازی برای دخالت آنان ، تحریم های بیشتر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

البته این لحن آشتی جویانه مصلحتی و غیر صادقانه در زمان حضور امام (ره) هم سابقه داشت و امام در پاسخ آنان فرمود: آغوش کشور و انقلاب همیشه برای پذیرش همه کسانی که قصد خدمت و آهنگ مراجعت(توبه) داشته و دارند گشوده است ولی نه به قیمت طلبکاری آنان از همه اصول .

سران فتنه از نجات نظام و لطف رهبری و متانت مردم سوء استفاده نکنند. در همین اتفاقات اخیر ترکیه یک کودتای نا فرجام با چه برخورد های آهنینی مواجه شد و به بهانه ارتباط با کودتا ۳۰ استاندار تغییر کرد. ۲۷۴۵ قاضی و دادستان عزل شده و تمام اموال و دارایی آنان ضبط شد. ۱۷۵۵ رئیس و معاون دانشگاه جابجا شد حدود ۶۰ هزار کارمند و معلم اخراج شدند ۱۸ هزار نفر زندانی و تعداد زیادی ممنوع الخروج شدند.

جرائم و گناهان نابخشودنی فتنه گران ۸۸ بسیار سنگین تر و خسارت بارتر از کودتای ناکام در ترکیه بود و اگر مقرر شود به این جرائم رسیدگی شود آنان تاوان سنگینی را باید بپردازند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد