ماه « دی» در تاریخ با شکوه انقلاب اسلامی آبستنگاه حوادث و اتفاقات بزرگ و سرنوشت ساز بوده که از جمله آن می توان به دو حادثه و حماسه بزرگ و تاثیر گذار ۱۹ دی در سال ۱۳۵۶ و ۹ دی در سال ۱۳۸۸ اشاره کرد.

این دو حادثه هرچند در بازه زمانی مختلف و فاصله ای طولانی از هم واقع شده اما در نیم نگاهی به ریشه ها ابعاد و نتیجه های آن نکات مشکلات و قابل توجهی به دست می آید که تحلیل و بررسی آن برای آینده نظام نیز دستاورد ها و پیام های مهمی را خواهد داشت.

حماسه ۱۹ دی قم به دنبال فتنه سازمان یافته عوامل رژیم طاغوتی به مقدسات دینی و بخصوص تعرض به ساحت قدسی مرجعیت و بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام راحل شکل گرفت و به دنبال این تعرض شوم خون متدینان و مسلمانان ارادتمند اهل بیت و علاقه مند به مرجعیت دینی و انقلابی به جوش آمد و حضور حماسی مردم در تظاهرات و راهپیمایی ها زمینه را برای پیروزی انقلاب فراهم تر کرد.

حماسه ۹ دی ۱۳۸۸ نیز دقیقا بر همین مبنا و به دنبال فتنه فراگیر و سازمان یافته آمریکایی- انگلیسی دیگری شکل گرفت. فتنه ای که به قصد براندازی نظام اسلامی طراحی شد و عده ای به عنوان پیاده نظام دشمن به سرکردگی دو عنصر فریب خورده و شکست خورده، عملیاتی شدن نقشه دشمن را به عهده گرفتند.

فتنه گران ۸۸ با تعرض به مقدسات دینی و اصول و آرمان های انقلابی مردم، به ویژه حرمت شکنی آشکار در روز عاشورا عمق خباثت و وابستگی خود را به استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی نشان داده و نهایتا با سیل بنیان کن حضور مردم در حماسه ۹ دی مواجه شده و توطئه و مکرشان به خودشان بازگشت.

حماسه ۱۹ دی مهر باطلی بر انقلاب سفید شاهنشاهی که برگرفته از سیاست های سلطه جویانه آمریکا بود زد و حماسه ۹ دی نیز مهر بطلانی بر توهم پیاده سازی انقلاب های رنگین و مخملی آمریکایی در ایران بود.

۱۹ دی ۵۶ چهره ضد دینی رژیم طاغوت و عوامل جیره خوار آن بر ملا کرد و ۹ دی ۸۸ پرده از چهره نفاق نفوذی هایی برداشت که در درون نظام اسلامی و در بالاترین سطوح نظام رخنه کرده و یا در صدد غصب سطوح مدیریتی نظام و در راستای اهداف و مصالح دشمنان اسلام و ایران بودند.

۱۹ دی ۱۳۵۶ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی شد و ۹ دی نقطه عطفی در استمرار و قوام و تثبیت انقلاب اسلامی به حساب میآید. ۱۹ دی ۵۶ شمارش معکوس سقوط رژیم طاغوتی بود و ۹ دی ۸۸ زنگ رسوایی و اضمحلال فتنه گران نفوذی و سران فتنه و حامیان آمریکایی و انگلیسی آنان را به صدا در آورد.

۱۹ دی ۵۶ نماد غیرت دینی و نقطه آغازین قیام حوزه های علمیه و علماء ، روحانیون و متدینین در دفاع از آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی بود . و ۹ دی ۸۸ اوج دلدادگی و ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و تجلی اوج دیانت، ولایتمداری مردم مسلمان و انقلابی ایران و حرکت در سایه دین و تحقق وعده الهی را به نمایش گذاشت.

حماسه ۱۹ دی ۵۶ ، سازش محمد رضا پهلوی خائن با کارتر جنایتکار را بر ملا کرد و حماسه ۱۹ دی چهره واقعی جریان مرعوب و سازشکار و دلبسته به وعده های دروغین آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی را افشا کرد.

قیام ۱۹ دی ۵۶ حوزه های علمیه و روحانیت در خط امام (ره) را به حرکت در آورد و زمینه ای فراهم کرد که نهضت در مسیر اصلی  و صراط مستقیم فرا گیرد و قیام۹ دی ۸۸ وحدت انسجام، انگیزه انقلابی و غیرت دینی مردم را تقویت نمود و به تعبیر مقام معظم رهبری «وقتی مردم دیدند دشمن در صحنه است، وقتی فهمیدند اهداف پلید دشمن چیست، نسبت به آن کسانی که قبلا به آن خوشبین هم بودند تجدید نظر کردند و فهمیدند راه انقلاب این است صراط مستقیم این است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد