رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر با اشاره به فعالیت ۲۸۰ هیأت مذهبی در این شهرستان گفت: ساماندهی هیأت‌ها در سامانه طوبی انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام حسن محمدی اظهار کرد: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر در راستای ترویج فعالیت‌های دینی و مذهبی اقدامات متعددی انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های اداره تبلیغات اسلامی در این شهرستان استفاده از ظرفیت هیأت‌های مذهبی است، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۸۰ هیأت مذهبی در ابهر فعال است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر با بیان اینکه برای فعالیت بهتر هیأت‌های مذهبی اقدام به ثبت آنها در سامانه طوبی می‌شود، افزود: قبل از ثبت هیأت‌های مذهبی اطلاعات مداحان در سامانه طوبی ثبت می‌شود.

محمدی با بیان اینکه برای ساماندهی کانون مداحان سامانه طوبی ایجاد شده است که مداحان با عضویت در آن می‌توانند کارت مداحی دریافت کنند، افزود: ۲۱۰ نفر از مداحان شهرستان ابهر در سامانه طوبی ثبت‌نام کرده و دارای کارت شناسایی مداحی هستند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر با اشاره به اینکه قبل از ماه محرم دوره‌های آموزشی برای مداحان و همچنین روحانیون به منظور تبلیغ درست انجام شد، تصریح کرد: عزاداری‌های دهه نخست محرم به نحو مطلوبی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه مبلغان در ایام مختلف سال با حضور در این شهرستان موضوعات دینی و اجتماعی مختلفی را تبیین می‌کنند، تصریح کرد: پاسخ به شبهات دینی و احکام اسلامی، گفتمان و کارگاه پاسخ به سؤالات دینی و احکام اسلامی از جمله موضوعاتی است که با حضور مبلغان تبیین می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر همچنین از برگزاری گفتمان‌های موضوعی با حضور مبلغان در مدارس خبر داد و گفت: بحث امر به معروف و نهی از منکر، تحکیم بنیان خانواده، آموزه‌هایی از قیام امام حسین(ع)، نماز،، حجاب و عفاف از دیگر موضوعاتی است که با حضور مبلغان آموزش داده می‌شود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد