حجت الاسلام میرزا بگی « رئیس اداره تبلیغات اسلامی ایجرود» با اشاره به پیگری تاسیس خانه های قرآنی در سطح شهر زرین آباد و در روستاهای ایجرود، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر دو خانه قرآنی شهری در شهرستان ایجرود تاسیس شده است که خانه قرآنی زرین آباد ایجرود یک سال است که فعال بوده و خانه قرآنی دیگر نیز در حال اخذ مجوز است.

وی با بیان اینکه چهار مورد خانه قرآن روستایی در ایجرود تاسیس شده است، افزود: اداره تبلیغات اسلامی ایجرود در تلاش است تا دوره مربی گری قرآن کریم را نیز در ایجرود راه اندازی کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ایجرود، تصریح کرد: حدود بیست مربی تربیت قرآن در شهرستان ایجرود تربیت می شود.

حجت الاسلام میرزا بگی با اشاره به اینکه اداره تبلیغات اسلامی ایجرود بعنوان مسئول کمیته قرآنی برگزار جلسات متعددی را در این زمینه برگزار کرده است، اضافه کرد:از کودکان و نوجوانان که در دوره های حفظ و قرائت شرکت داشتند تجلیل بعمل آمده است.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه با فعالیت های صورت گرفته در اداره تبلیغات اسلامی ایجرود در بین دانش آموزان ایجرودی حافظ کل داریم، ادامه داد: در روستا ها تلاش می کنیم مربیانی که دوره تربیت قرآن کریم را گذرانده، در راستای  توسعه علوم قرآنی دوره های آموزشی قرآن کریم را در روستا های خود برگزار کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ایجرود با اشاره به اینکه قریب به ۳۰ نفر از نوجوانان و جوانان ما در سطح استان زنجان در حوزه علمیه مشغول به تحصیل هستند، اذعان کرد: به همت اداره تبلیغات اسلامی درسطح مساجد روستا ها کتابخانه های دایر شده است که نمازگزاران می توانند در اوقات فراغت از این کتاب ها بهره ببرند.

وی با بیان اینکه نخستین پاتوق فرهنگی به مرکزیت روستای سعیدآباد ایجرود در شهرستان دایر شده است، عنوان کرد: ما ابتدا با شناسایی خواهران جوان و نوجوانان که علاقه مند به فعالیت های فرهنگی هستند این پاتوق را راه اندازی کردیم.

حجت الاسلام میرزا بگی با تاکید بر اینکه این پاتوق فرهنگی قرار است در سه حوزه بانوان جمعیت هلال احمر، خانواده ، دانش آموزان، فعالیت کند، اضافه کرد: منابع آموزشی مسائل امور خانواده و امور تربیتی و فرهنگی در اختیار مربیان قرار داده شده که البته این فعالیت استقرار خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه آموزش ده ساعته را برای هریک از اعضای این پاتوق در نظر گرفته شدهاست، تصریح کرد: این پاتوق فرهنگی در روستاهای دیگر، شهر زرین آباد و حلب نیز برگزار می شود.

حجت الاسلام میرزا بگی با بیان اینکه ارتباط خوبی بین علماء،دانشجویان و دانش آموزان ایجرود برقرار شده است، گفت: پاتوق فرهنگی با توجه به محدودیت که در راستای توانمند سازی افراد در نظر گرفته از استقبال خوبی برخوردار شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد