حجت‌‎الاسلام علیرضا بهبودی امروز اظهار کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان برنامه‌های قرآنی مختلفی را طی سال اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های اجرایی تبلیغات اسلامی در قالب برگزاری دوره‌های قرآنی و همچنین کلاس‌ها اجرایی می‌شود، تصریح کرد: این برنامه‌ها به صورت مستمر و با همکاری مؤسسات قرآنی اجرایی می‌شود.

مسؤول دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه فرایند ثبت‌نام و تشکیل پرونده ۱۰ تا ۱۵ مؤسسه قرآنی در حال انجام است، گفت: برای برخی از مؤسسات مصاحبه شده و برخی نیز پرونده تکمیل شده است.

بهبودی با اشاره به اینکه ۱۲ خانه قرآنی شهری و روستایی سال گذشته فعالیت خود را آغاز کردند، اضافه کرد: ۲۰ مورد از خانه‌های قرآنی نیز در حال دریافت مجوز هستند.

وی با بیان اینکه توسعه مؤسسات قرآنی موجب افزایش فعالیت‌های قرآنی و در نتیجه تشویق بیشتر مردم به قرائت قرآن کریم و حفظ این کتاب آسمانی می‌شود، تصریح کرد: طی سال گذشته نیز استقبال از اجرای برنامه‌‎های قرآنی در استان مطلوب بوده است.

مسؤول دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه از جمله دوره‌های برگزار شده توسط مؤسسات قرآن کریم شامل دوره حفظ قرآن کریم، دوره‌های قرائت قرآن کریم و تفسیر قرآن کریم است، اضافه کرد: همچنین این مؤسسات در طول سال دوره‌های تخصصی نیز در دو بخش خواهر و برادر در زمینه صوت، لحن و … برگزار می‌کنند.

بهبودی ادامه داد: دوره‌های آموزشی کلاس‌های عمومی قرائت قرآن کریم، حفظ سوره‌های کوچک قرآن کریم، دوره قرآنی پیش دبستانی، دوره تربیت معلم قرآنی، دوره آموزشی روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم نیز از دیگر دوره‌هایی است که توسط مؤسسات قرآنی برگزار می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد