به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام فیروز علی خسروی به برنامه های عید قربان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در این راستا همزمان با عید سعید قربان ۶۰ مبلغ به مناطق مختلف شهرستان زنجان اعزام می شوند و در روستاهایی هم که روحانی مستقر است برنامه های عید قربان و دعای عرفه برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: برنامه های خوبی برای تبیین ایام پر برکت ذی الحجه در دستور کاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان است و برنامه های ویژه ماه ذی الحجه برای روستاها توسط هیئت های مذهبی و روحانیون و رابطین فرهنگی برگزار می شود.

خسروی تاکید کرد: عید قربان و عید غدیر خم بزرگترین عید مسلمانان است و باید در این دو عید جشن و سرور در مناطق مختلف استان برگزار شود و عید سعید قربان نمایش برادری همراه با وحدت است.

وی افزود: نماز عید سعید قربان نشانه ‏ای از دعوت مسلمانان به توحید است و این موضوع در بین مسلمانان از ارزش و ‏اهمیت زیادی برخوردار است.‏

خسروی تصریح کرد: اتحاد و وحدت در بین مسلمانان به یک موضوع مهم تبدیل شده و این امر باید تقویت شودو باید بر این امر اذعان داشت که در سایه اتحاد و وحدت می توانیم با توطئه های دشمنان مقابله کنیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان افزود: درعید قربان در روستاها، مراکز و مؤسسات فرهنگی و مذهبی و مساجد محوری شهری و روستایی شهرستان زنجان دعای پر فیض عرفه قرائت خواهد شد.

خسروی تصریح کرد: روز عرفه روز دعا و نیایش است و دعا تنها چیزی است که خدا آن را به انسان تملیک کرده است و خداوند در این روز خجسته و پربرکت بسیاری از بندگان خود را از آتش دوزخ رها می‌کند و آنان را مورد عفو و بخشش قرار می‌دهد و روز عرفه، روز اجابت دعا و نیایش با پروردگار است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد