به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت‌الاسلام حسین فغانی امروز اظهار کرد: تبلیغات اسلامی شهرستان طارم به عنوان یک اداره فرهنگی برنامه‌های مختلفی را طی سال اجرایی می‌‌کند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی تبلیغات اسلامی حول محور دین اسلام و به منظور ترویج معارف دینی و مذهبی اجرایی می‌شود، اضافه کرد: برای اجرایی شدن این برنامه‌های از مجموعه‌های زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی که شامل هیأت‌ها و تشکل‌های مذهبی، انجمن‌های اسلامی، موسسات و خانه‌های قرآنی و روحانیون بهره گرفته می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طارم با بیان اینکه به منظور یکپارچه کردن امور و ساماندهی فعالیت‌های زیر مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی دو سامانه جامع راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: این سامانه‌ها با عنوان «سجام» و «طوبی» راه‌اندازی و آغاز به فعالیت کرده‌اند.

وی با اشاره ه اینکه سامانه «سجام» در راستای یکپارچه‌سازی امور مبلغان اعزامی راه‌اندازی شده است، اضافه کرد: در همین راستا ثبت اطلاعات روحانیون آغاز شده و در این بخش ۲۰ نفر از مبلغان کد دریافت کرده‌اند.

فغانی ادامه داد: با راه‌اندازی سامانه جامع «سجام» همه امور مربوط به مبلغان شامل اعزام به مناطق مختلف به صورت سازماندهی شده صورت می‌گیرد.

وی در ادامه به کارکرد سامانه «طوبی» نیز اشاره کرد و گفت: در این سامانه اطلاعات مربوط به مداحان، هیأت‌ها و تشکل‌های مذهبی ثبت می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طارم با اشاره به روند مطلوب ثبت اطلاعات مداحان و هیأت‌های مذهبی در سامانه طوبی «بانک اطلاعات تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی» گفت: پس از پایان ثبت اطلاعات کد مربوط به مداحان و هیأت‌های مذهبی داده می‌شود.

وی ادامه داد: طبق آمار گرفته شده در مرحله نخست ثبت اطلاعات در سامانه «طوبی» که مربوط به مداحان است، اطلاعات ۶۰ مداح ثبت شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طارم با بیان اینکه در مرحله دوم سامانه «طوبی» نیز ثبت اطلاعات هیأت‌های مذهبی در حال انجام است، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۲۵ هیأت مذهبی در شهرستان طارم فعال است.

وی با اشاره به اینکه هدف از راه‌اندازی سامانه طوبی «بانک اطلاعات تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی» برنامه‌ریزی هدفمند در حوزه فرهنگی و جمع‌آوری اطلاعات در این بخش است، تصریح کرد: از جمله قابلیت‌های این سامانه امکان دسترسی آسان به اطلاعات هیئت‌های مذهبی، انجمن‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی تبلیغی، مداحان و شاعران اهل بیت (ع) است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد