زنجان- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از برگزاری مسابقات قرآنی در مناطق محروم شهر زنجان خبر داد و گفت: برنامه‌های حمایتی در این مناطق در دهه فجر انجام می‌گیرد.

حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری در گفتگو با خبرنگار مهر به برنامه‌های قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان در دهه فجر اشاره کرد و افزود: در این دهه برنامه‌های قرآنی در مناطق محروم شهر زنجان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری محافل انس با قرآن کریم در مناطق محروم شهر زنجان خبر داد و اظهار کرد: در این راستا برنامه‌های حمایتی از حوزه قرآنی در مناطق هفت گانه محروم شهر زنجان در دستور کار است چراکه این مناطق آسیب‌پذیر هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از برگزاری مسابقات قرآنی و تجلیل از اساتید پیشکسوت و توزیع بیش از ۳۰۰ جلد قرآن کریم در این مناطق خبر داد.

صفی یاری تأکید کرد: مقام معظم رهبری تأکید فراوانی  بر تقویت بخش فرهنگی در جامعه دارند و در این راستا فعالین قرآنی و چهره‌های قرآنی رسالت سنگینی بر دوش دارند.

وی گفت: قرآن مهم‌ترین و تأثیرگذارترین امر درزمینه توسعه فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه است و رفع چالش‌های فرهنگی درگرو توجه بیشتر به قرآن و مفاهیم قرآنی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ابراز کرد: قرآن بهترین اسلحه برای مقابله با دشمن است و در این میان در مناطق آسیب‌پذیر باید فعالیت‌های قرآنی تقویت شود تا آسیب‌ها در این مناطق کاهش یابد و فعالیت‌های قرآنی باید در زنجان که به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی شناخته شده  موردتوجه قرار گیرد.

صفی یاری گفت: تربیت نسل قرآنی از اهداف مهم تبلیغات اسلامی استان زنجان است و در این میان این سازمان بر تحقق این امر مهم مدیریت و برنامه‌ریزی لازم را دارد.

برچسب ها : ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد