به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری بابیان اینکه اداره تبلیغات اسلامی استان زنجان در بحث کاهش اعتیاد در جامعه در طول سال برنامه‌های مختلفی را برگزارمی‌کند، افزود: در این راستا از آغاز سال جاری تاکنون ۶۷ روحانی در روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار مستقر بوده و در بحث کاهش اعتیاد در این روستاها فعالیت‌های خوبی را انجام داده‌اند.

وی اعتیاد را بلای خانمان‌سوز اعلام کرد و افزود: تبلیغات اسلامی استان زنجان به‌عنوان یک حوزه فرهنگی در زمینه پیشگیری از اعتیاد برنامه‌ریزی و مدیریت لازم را دارد و طی ۹ ماهه سال جاری هزار و ۸۴۰ عنوان فعالیت و برنامه در حوزه پیشگیری از اعتیاد توسط روحانیون در این روستاها انجام‌شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: در این راستا ۱۸ دوره پیشگیری از اعتیاد با ۸۱۱ نفر برای اقشار تأثیر گذار ماد حین، تشکل‌های دینی و مذهبی با محوریت علل و عوامل گرایش به مصرف مواد مخدر و اینکه باورهای دینی چقدر در کاهش معضل اعتیاد در جامعه مؤثر است.

صفی یاری تأکید کرد: در ۳۳ مسجد استان دوره‌های بلوغ فکری و بهداشتی، افزایش مهارت‌های مقابله با اعتیاد، آشنایی با دلایل اعتیاد برای اقشار مختلف برگزارشده است.

وی با بیان اینکه ترویج مواد مخدر برنامه مستمر و هدفمند دشمن برای تضعیف جامعه ایران است و متأسفانه برنامه‌های اجراشده برای مقابله با اعتیاد باید مستمر و مدیریت‌شده باشد، گفت: امروز باید مسئولان نسبت به خنثی کردن برنامه دشمن در حوزه اعتیاد با جدیت پای کار باشند و جلوی این آسیب بزرگ اجتماعی را بگیرند.

صفی یاری ابراز کرد: خوشبختانه استان زنجان از استان‌های پاک است بنابراین این جایگاه باید تثبیت شود و برنامه‌های تأثیر گذار در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: آموزش‌وپرورش و دستگاه‌های فرهنگی در بحث پیشگیری از اعتیاد نقش بسیار مهمی دارد بنابراین باید نقشه راه بلندمدت و کارشناسی شده مبارزه و مقابله با مواد مخدر با محوریت آموزش‌وپرورش در مدارس در دستور کار قرار گیرد.

صفی یاری افزود: تبلیغات اسلامی استان زنجان از ظرفیت مبلغین و مادحین و تشکل‌های مذهبی برای کاهش اعتیاد در استان استفاده می‌کند و برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در روستاها هم توسط مبلغین انجام می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد